ÇÖZÜMLER

 • MERMER VE DOĞAL TAŞ

  Marmara Adasında başlayan 4000 yıllık geçmişe dayanan mermer üretimiyle Türkiye, dünyanın en eski mermer üreticilerindendir.Türkiye, 600 farklı renk ve kalıp, 300 çeşit mermer,200 çeşit traverten, kireç taşı ve granit çeşitleriyle Dünyanın 3. büyük rezervlerine sahiptir.Değer ve miktar bazında değerlendirildiğinde, Türk Mermer ve Doğal Taş sektörü, Dünyada ilk beşin içerisindedir ve 179 ülkeye 1.4 milyar dolar değerinde ihracat payı vardır.Dünyada ki toplam rezervlerin %40'ına sahip olmakla beraber Türkiye'nin tahmini rezevleri 5,2 milyon m³ olarak kaydedilmiştir.Mermer üretimi 1980'lerden beri hızlı bir şekilde artış göstermiştir.Türkiye 80 yıl kadar Dünya mermer ihtiyacının %80' lik kısmını karşılamaya yetecek kadar rezervlere sahiptir.Jeopolitik konum, markete yakınlık ve Dünya Rezervlerinin %40' lık kısmına sahip olmanın verdiği avantajla Türkiye, İtalya'nın ardından ikinci büyük ihracatçı konumundadır.

  Origin Lojistik, çoğunlukla Antalya, Bursa, İzmir ve Mersin'deki mermer ve doğal taş üreticilieri için rekabetçi navlunlar ve boş ekipman sağlamaktadır. Bu sektördeki ihracatçılara daha hızlı servis verme adına Mersin ve İzmir  ofisleri açılmıştır.

   

 • MERMER VE DOĞAL TAŞ
 • OTOMOTIV ENDÜSTRİSİ

  The automotive industry is a main driver of the manufacturing sector in Turkey. It is one of the largest employers in the country, creating job opportunities for more than 400,000 people. With three out of the five top exporters hailing from the automotive industry, it is also an export champion with its 16 percent share in total exports.

  ORIGIN LOGISTICS understands the critical nature of freight shipping for the automotive industry.  While you focus on developing and marketing your core product, ORIGIN LOGISTICS focuses on delivering your products to the market on time and undamaged. 

 • OTOMOTIV ENDÜSTRİSİ
 • ENDÜSTRİYEL MAKİNELER
 • ENDÜSTRİYEL MAKİNELER
 • İNŞAAT
 • İNŞAAT
 • RÜZGAR ENERJİSİ, PROJE TAŞIMALARI

  Rüzgar Enerjisi en gelişmiş ve sınırı olmayan yenilenebilir enerjidir.Rüzgar ile salınan kanatların sağladığı kinetik enerji ile elektrik üretilir.Çevre dostu,gaz emisyonunu azaltan, temiz ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır.

  Türkiye'de Marmara ve Ege bölgelerinde kapasite arttırma çalışmaları vardır.Mevcut kapasite 3 GW civarındadır ve 2020 itibariyle hükümet tarafından 20 katına çıkarılması planlanmıştır.Rüzgar Enerjisine olan taleple beraber gerekli ekipmanların taşınması içinde bir gereklilik doğmuştur.Bu bağlamda Origin Lojistik olarak, proje kargo taşımacılığındaki tecrübemizle, ideal lojistik partneriniz olacağız.

 • RÜZGAR ENERJİSİ, PROJE TAŞIMALARI
 • SEBZE & MEYVE, DAYANIKSIZ TÜKETİM MALLARI VE REEFER KARGO TAŞIMALARI

  Türkiye'nin yıllık sebze & meyve üretimi ortalama 57 milyon tondur. Türkiye dünya Kayısı üretiminde lider konumdadır.(Dünyadaki üretiminin %18 'i) Ayrıca kiraz üretiminde( dünyadaki üretiminin %20 'si),incir ve ayva yetiştirmede ( her ikisi için dünya üretiminin %18'i) ve üzüm yetiştiriciliğinde (Dünya üretiminde %6 'lık dilim) ön sıralardadır. Narenciye meyve ihracatı her zaman Türkiye ihracatı içerisinde büyük bir paya sahiptir.

  2014 yılındaki toplam naranciye üretimi 3.6 milyon ton olarak kaydedilmiştir.Portakal 1.6 milyonluk dilimle ilk sırayı almıştır, diğer naranciyelerin oranları sırasi ile yumuşak narenciye 942.226 ton , limon 726.283 ton greyfurt 228.799 ton dur.2013 yılı içerisinde, 28.5 milyon ton sebze üretilmiştir.11,8 milyon ton ile domates ilk sırada yer almıştır.Patates 4.7 milyon ton, biber 1.7 milyon ton, salatalık 1.7 milyon ton, patlıcan 799.000 ton üretilmiştir.

  Sebze ve meyveler çabuk bozulabilen, canlı organizmalardır ve Refeer Konteyner ile taşınmalıdır, Origin Logistik tarafından organize edilen yüklerin büyük çoğunluğu da dayanıksız tüketim mallarıdır. Refeer konteyner soğutucu değildir, Derece yi düşürmek için kullanılmazlar bu tip  konteynerlerin asıl amacı, dayanıksız malları doğru sıcaklıkta tutmaktır.

 • SEBZE & MEYVE, DAYANIKSIZ TÜKETİM MALLARI VE REEFER KARGO TAŞIMALARI
 • FINDIK

  Dünyanın en fazla Fındık üreticisi olmanın yanısıra, en fazla fındık ihracatı yapan ülke de Türkiye' dir.(Dünya üretiminin %75'i, Dünyadaki toplam fındık ihracatının %70'i) Türkiye,fındık yetiştirmek için gerekli olan şartlara sahip bir kaç ülkeden biridir.Fındık İhracatının Büyük bir Kısmı AB ülkelerine yöneliktir.Türkiye'nin fındık iharacatının %80-85'lik kısmını AB ülkelerinedir ve her yıl değişmektedir.Bunların dışında 90 ülkeye fındık ihracatı yapılmaktadır.

  Origin Lojistik, Fındık yüklemeleri ve taşımalarında uzmanlaşmıştır ve Türkiye'deki büyük fındık üreticeleri ve Avrupadaki önemli ithalatçılarla beraber çalışmaktadır.

 • FINDIK
 • KİMYASAL ÜRÜNLER, TEHLİKELİ YÜK TAŞIMALARI

  Origin Lojistik Kimyasal ve tehlikeli yük taşımaları ile özel olarak ilgilenen bir departmana sahiptir. Kimyasal Ürünlere olan talep çoktur ve değerler zincirinde üst sıralarda yer alır ve buna bağlı olarak taşımaları ayrıca bir önem kazanır. 

  Tehlikeli yükler, diğer bir deyişle riskli materyaller, katı sıvı ve gaz hallerinde olurlar ve insanlara, diğer canlılara ve  çevreye zarar verebilirler.Kimyasal Düzenlemelere tabiidirler. Yanıcı, patlayıcı , aşındırıcı,biyolojik- riskli ve radyasyonel olarak sınıflandırılırlar.Origin lojistik, bu tarz yükleri elleçleme ve taşıma konusunda uzman bir ekibe sahiptir.

  Origin Lojistik olarak biz, güvenli taşıma, elleçleme ve depolama servisleri sunmaktayız.Ek olarak ; etikeklendirme, ulaştırma, dokümantasyon ve danışmanlık hizmetlerimiz de mevcuttur.

 • KİMYASAL ÜRÜNLER, TEHLİKELİ YÜK TAŞIMALARI